Adolf Józef Reutt: Akt woli

Adolf Józef Reutt: Akt woli

Zbuduję Wielką Polskę! Wiem, że to, w co wierzę, osiągnąć mogę i osiągnę. Własnym i współbraci wysiłkiem zbuduję Wielką Ojczyznę!
Usunę z Niej wszelkie zło, niesprawiedliwość, krzywdę ludzką i wyzysk. Usunę obce wpływy w Narodzie, bo one paczą Jego duszę rozkładają Jego życie. Usunę różnice klasowe – przewagę kapitału nad pracą. Usunę największą wadę Narodu – bierność.

Pchnę Naród do pracy i do tworzenia. Wyrwę Go z bezwładu, wleję entuzjazm i porwę do ofiarnego wysiłku przy budowie Wielkiej, scalonej, zwartej Ojczyzny! Sprawię, by przy żmudnym warsztacie – Polsce – stanęli ramię przy ramieniu wszyscy i w pocie czoła kuli dopóty, dopóki wizja Wielkiej Ojczyzny przestanie być tylko marzeniem, a stanie się żywą, świętą prawdą!

*

Zniszczę żydostwo i masonerię – jego córę! Zniszczę kapitalizm – źródło niedoli mas szerokich. Zniszczę komunizm – tumaniący ludzi i prowadzący do haniebnej żydowskiej niewoli. Zniszczę międzynarodówkę złotą i czerwoną, kierowane obcą, nienawistną ręką ku zgubie naszego Kraju. Zniszczę to wszystko, co żeruje na nędzy, nie leczy jej, nie chroni przed nią, nie zapobiega, a tumani i żeruje!

*

Przeoram do głębi grunt – podstawę, na której toczy się życie Narodu. Stworzę polski porządek życia. Zorganizuję Naród w karne szeregi uświadomionych obywateli. Zapewnię pracę jak największej ilości Polaków, zaspokoję głód ziemi pragnienie dostatniego, kulturalnego życia. Przeoram do głębi grunt! Do pługa powołam wszystkich dobrej woli, mocnej dłoni, głowy otwartej i szczerego serca. Przy ich udziale zbuduję Wielką Polskę! Cegła po cegle, kładziona z dokładnością i uporem, da gmach potężny, który będzie ostoją najbliższych pokoleń Polaków. Zbudowany na trwałych fundamentach etyki katolickiej, ładu, braterskie miłości, i sprawiedliwości społecznej, – oprze się nawałnicy zła, zawziętości wrogów, furii nieprzyjaciół. Stanie się wzorem dla innych Narodów. Zbuduję Wielką Polskę!

Adolf Józef Reutt

Falanga nr 2, 1936, str. 1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *